10 lutego 2018

Roślinne postępowanie w przypadku zakażenia Acinetobacter baumannii [cykl poświęcony lekoopornym bakteriom cz. 6]


Dobrze jest zastosować wszystkie formuły. Niektóre preparaty stanowią wsparcie immunologiczne, niektóre są typowo antybakteryjne, inne są przeznaczone do walki z określonymi objawami

***


Przed zastosowaniem protokołu należy skonsultować się z lekarzem

***


>>>WSZYSTKIE POSTY Z CYKLU<<<

Jest częstym zakażeniem wewnątrzszpitalnym u pacjentów wymagających dużej ilości procedur inwazyjnych, przebywających na oddziałach intensywnej terapii. Bakterie dostają się do organizmu poprzez rany, rurki oddechowe, cewniki, dreny chirurgiczne, miejsca iniekcji - poprzez wszystko, co przerywa powierzchnię skóry i pozwala na obecność patogenów.

Większość bakterii dostaje się do organizmu poprzez zanieczyszczone rurki oddechowe. W efekcie może rozwinąć się ciężkie zapalenie płuc, które może być przyczyną śmierci.

Uwielbiają warunki wodne np roztwory dożylne; "kochają" też nasze płuca. Mogą wchodzić do płynu otrzewnowego podczas dializy otrzewnowej i mogą również, w niektórych okolicznościach, znaleźć drogę do płynu mózgowo-rdzeniowego.

A. baumannii jest oporny na prawie wszystkie antybiotyki (często stosowany skrót określający bakterię: MDRAB = multidrug-resistant A. baumannii). W niektórych szpitalach <ze względu na "misz-masz" bakterii i leków> może się zdarzyć, że bakteria będzie oporna, dosłownie, na wszystko <bardzo "chętnie" bakterie wymieniają między sobą nici DNA>.FORMUŁA 1 
Nalewka z: Cryptolepis, Sida lub Alchornea -> 1 łyżeczka - 1 łyżka, 3-6 x dziennie

FORMUŁA 2
Równe części nalewek z: Lomatium + Astragalus + różeniec górski -> 1 łyżeczka, 6 x dziennie

FORMUŁA 3 (ważna!)
sok z imbiru (z sokowirówki) stabilizowany 20% alkoholem (w proporcji 80:20) - 1 łyżkę soku rozcieńczyć w gorącej wodzie, dodaj miód do smaku; pić 6 x dziennie


* jeśli nie masz sokowirówki zrób napar z imbiru

FORMUŁA 4
Olejek z oregano lub jałowca do aromaterapii (można zastosować np. dyfuzor do olejków; oczywiście stosujemy prawdziwe, naturalne olejki o właściwościach leczniczych, a nie olejki zapachowe)


Jeśli bakteria spowodowała zapalenie płuc, stosujemy: FORMUŁA 1 + 2 + 3 + 4

Zakażenie Acinetobacterią rany pooperacyjnej: FORMUŁA 1 + 2 + opatrunek z prawdziwego miodu (zabezpieczony sterylnym bandażem)

Zakażenie dróg moczowych: FORMUŁA 2 + 3 + 3 krople prawdziwego olejku z oregano rozcieńczone w wodzie, pić 3 x dziennie

Posocznica: FORMUŁA 1 + 2 + 3 + nalewka z Echinecea angustifolia (1/2 łyżeczki - 1 łyżka, co pół godziny lub co godzinę)

Inne zioła do stosowania:
  • Isatis

[S. Buhner]